Opinie nauczycieli o MyEnglishLab

   
  Kamila Borkowska, Paweł Stawski Józef Pańczyszyn  

    

„Nigdy w życiu uczniowie nie zrobiliby tylu ćwiczeń. (…) Po każdym dziale analizowałam przesłane ćwiczenia, sprawdzałam, które błędy to literówki, które wynikają z braku pracy własnej ucznia a jakie z niezrozumienia tematu. (…) To pozwoliło mi na szybkie reagowanie na braki wiedzy u moich uczniów, a jednocześnie stanowiło czynnik motywujący. Testy też robiłam przez Internet i wcale się nie bałam, że będą ściągać lub pracować zespołowo. W efekciewszyscy są zadowoleni, uczniowie - wiedzą, że ocena jest sprawiedliwa i że mogą swoje błędy poprawić poprzez dodatkowe ćwiczenia na godzinie KN, rodzice, bo maja dostęp do prac swoich dzieci. A dyrekcja jest zachwycona ilością ocen w dzienniku. Oczywiście oprócz Laba oceniam też pracę na zajęciach, prace pisemne i tradycyjne kartkówki. Ale dzięki MyEnglishLab rozwijanie umiejętności językowych, a także ocenianie postępów jest kompleksowe. Jako doradca mam w szkole tylko 6 godzin, ale będę namawiać moje młodsze koleżanki żeby od przyszłego roku zrezygnowały z ćwiczeń papierowych na rzecz Laba, bo to naprawdę działa.”

Joanna Stefańska, Gimnazjum nr 18 we Wrocławiu


   

MyEnglishLab okazał się bardzo pomocny przy sprawdzaniu prac – czas naprawdę oszczędzony (nie mówiąc o kręgosłupie – koniec z dźwiganiem stosów ćwiczeń)! Na bieżąco monitorowałem, kto i kiedy robił zadanie (przy okazji widać też zaangażowanie uczniów – czy odrabiają lekcje przed czasem, czy na ostatnią chwilę – daje to nam obraz podejścia do przedmiotu). Wszystko elegancko sprawdzone. Bardzo pomocny był też raport błędów – czarno na białym pokazane było, co sprawiało największą trudność uczniom i co należało jeszcze przećwiczyć bądź ponownie wyjaśnić. Ciekawą rzeczą jest to, że można ustawić progi ocenowe i procentowe zgodne z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania. Podsumowując, MyEnglishLab to narzędzie naprawdę wspomagające nauczyciela w pracy i bardzo na czasie. Wychodzi naprzeciw wymaganiom wplatania w edukację technologii informatyczych, a wydaje mi się, że i uczniowie doceniają nowoczesność rozwiązania."

Lech Remiszewski, Zespół szkół ponadgimnazjalnych w Niemcach


   

"MyEnglishLab sprawdza się w pracy z uczniami. Moi uczniowie chętnie wykonują ćwiczenia online i przychodzi im to z łatwością.To świetny sposób na wykonywanie "nudnych ćwiczeń" w domu oraz na lekcji."

Opinia pochodzi z ankiety anonimowej   

"Pozytywny wzmacniacz i nieoceniona pomoc nauczyciela w monitorowaniu postępów ucznia i motywowaniu uczniów do pracy nad doskonaleniem umiejętności językowych."

Opinia pochodzi z ankiety anonimowej