Mądra
Cyfryzacja


Mądrze zorganizowana cyfrowa szkoła, to przede wszystkim dobrze przygotowani nauczyciele, chętnie i z przekonaniem korzystający z komputerów, internetu, czy facebooka i wiedzący jak wykorzystać naturalne zafascynowanie młodzieży smartfonami, portalami i filmami na YouTube. 

Mądrze zorganizowana cyfrowa szkoła to taka, w której dzięki technologii praca nauczyciela może być skuteczniejsza i łatwiejsza, a nauka przyjemniejsza i bardziej motywująca dla ucznia.

Przeczytaj cały artykuł

e-narzędzia

Cyfrowa
Szkoła

Oferujemy kompleksowe i nowatorskie rozwiązania edukacyjne, dopasowane do indywidualnych potrzeb uczniów i nauczycieli. W naszej ofercie znaleźć można oprogramowanie do tablic interaktywnych, epodręczniki na tablety i komputery, zeszyty ćwiczeń online, systemy testujące czy platformy edukacyjne.

Chcielibyśmy, aby nauczyciele języków obcych byli jednymi z tych, których doświadczenie przy wprowadzaniu nowych rozwiązań będzie wzorem najlepszej praktyki. Mamy nadzieję, że angliści i germaniści pracujący z naszymi rozwiązaniami cyfrowymi będą w awangardzie nauczycieli stosujących technologię komunikacyjną i informacyjną nie zrażając się przeciwnościami takimi jak słaba infrastruktura, brak wyposażenia sal czy obawa przed zmianą.


Marek Jędryka, trener Pearson, opowiada o nowoczesnych narzędziach stosowanych w metodyce Edukacji XXI wieku.

MyEnglishLab

MyEnglishLab zeszyty ćwiczeń i testy online. Innowacyjne rozwiązanie online dostarczające motywujący materiał do samodzielnej nauki uczniom, a nauczycielowi narzędzie do systematycznego monitoringu ich wysiłków.

więcej

Student's eText

Student's eText to podręcznik cyfrowy z nagraniami i interaktywnymi ćwiczeniami. Wystarczy kliknąć myszką lub dotknąć ekran tabletu, aby przejść do nowej strony i rozpocząć rozwiązywanie zadań. Student's eText stanowi doskonałe narzędzie do pracy w klasie ze względu na spójność z oprogramowaniem Teacher's eText (ActiveTeach).

więcej

Teacher's eText

Teacher's eText (ActiveTeach) to oprogramowanie, które pozwala wszystkim uczniom uczestniczyć aktywnie w lekcjach i efektywniej utrwalać materiał.

więcej

e-diagnoza

DIAGNOZA SZKOLNA przygotowana przez wydawnictwo Pearson to innowacyjny system oceniania wiedzy i postępów ucznia na wszystkich szczeblach edukacji szkolnej. Proponujemy Państwu kompleksowy pakiet diagnostyczny dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz  ponadgimnazjalnych dostępny od września 2013.

 

więcej

 

e-metodyka

Czy rozpowszechnienie nowych technologii można wykorzystać w nauczaniu, nie zmieniając jednocześnie wypracowanych i sprawdzonych przez lata metod pracy? Tak! Kliknij i dowiedz się więcej o metodyce odwróconej klasy.

więcej

Internet

INTERNET to najbardziej dostępne ze wszystkich narzędzi. Każdego dnia po lekcjach uczniowie spędzają godziny siedząc przed komputerem i surfując po różnych stronach. Warto wskazać im te wartościowe i uczynić korzystanie z nich niezbędnym elementem pracy domowej, łącząc przyjemne z pożytecznym.

więcej

Aplikacje edukacyjne

APLIKACJE EDUKACYJNE są przyjaznym uczniom rozwiązaniem, które do celów edukacyjnych wykorzystuje to, co dotychczas kojarzyło się raczej z rozrywką np. komputery, tablety czy telefony komórkowe.

więcej

Gry edukacyjne

GRY EDUKACYJNE pozwalają w przyjemny sposób rozwijać umiejętności językowe. Są kolorową, animowaną alternatywą dla monotonnych ćwiczeń z długopisem w ręku.

więcej

e-szkolenia

e-szkolenia to seria rozwiązań stworzonych dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą rozwijać się zawodowo, a nie zawsze mają czas by uczestniczyć w tradycyjnych konferencjach i warsztatach metodycznych.

Kształć się w wygodny dla Ciebie sposób!

Filmy szkoleniowe

Wraz z ekspertami MEN, specjalistami z dziedziny metodyki i psychologii oraz doświadczonymi trenerami przygotowujemy bezpłatne filmy szkoleniowe, które umożliwiają natychmiastowe uzyskanie spersonalizowanego certyfikatu.

więcej

Webinaria

Szkolenia online (tzw. webinaria) to bezpłatne, prowadzone na żywo sesje szkoleniowe. Umożliwiają otrzymanie certyfikatu uczestnictwa bez wychodzenia z domu.

więcej

Teacher Development Interactive

Teacher Development Interactive to metodyczny kurs online przeznaczony zarówno dla początkujących lektorów, jaki i tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę.

więcej

e-szkoła

eTornister

Kolorowe tablety pełne książek

eTornister to kompletny program edukacyjny oferujący szkołom najnowszej generacji tablety z bezprzewodowym internetem LTE oraz dostępem do interaktywnych podręczników, ćwiczeń, a także lektur szkolnych i innych materiałów i aplikacji dydaktycznych. Może być używany zarówno na lekcjach, jak i poza nimi, dzięki czemu stwarza uczniom szansę na poszerzanie ich wiedzy w każdym miejscu i czasie.

Małgorzata Rozpara
Kierownik Projektu eTornister
Pearson Central Europe
E: malgorzata.rozpara@pearson.com
K: 661 361 084

więcej

Kontakt

Masz dodatkowe pytania dotyczące Mądrej cyfryzacji
lub rozwiązań cyfrowych Pearson?


Skontaktuj się z naszym konsultantem
w Twoim regionie
 

lub skorzystaj z formularza obok.

  • Barbara Langner
  • Katarzyna Bartz
  • Marzena Jankowska-Buszta
  • Marta Strzyżewska
  • Anna Wiśniewska
  • Bartłomiej  Janiak
  • Beata Świtek
  • Karolina Waligóra
  • Magdalena Chrabąszcz

* Pola wymagane